Showcase Results

January 28th, 2018 Huntington Results

18U: Gold
1st Cook/Agnew
2nd Suan/Lombard
3rd Loker/Loker Naess/McKeown
5th Mares/Leitko Garrett/Davis Eberrtin/Rodriguez Bouquet/Anderson
9th Sharlun/Hart Guerrero/Evans Lyons/Brockett Matoon/Fusco Suarez/Smevog Seits/Harrison Francisco/Clexton Polverari/Strah
17th Matheson/Counts Kelly/Boll Butters/Clark Shannon/Gonzalez Cummings/Held Williams/Huddleston Luly/Sundt Caffo/Cromean
25th Kim/Kim
26th Wisener/Mitchell
27th Shappell/Bishop Fullford/Melita
29th Baker/Hawkins Bristol/Norman Jackson/Dahl Mitter/Kelly
33rd Zaloom/Davis Leclaire/Rawson Myers/Checami Sweeney/Cavanaugh Weber/Popovic Irwin/Guthrie Sears/Blevins
Eknoian/Maughan
41st Gozales/Sahle Harris/Mizner Stanfill/Frost Llyod/Cannon Pena/Franco Jardahana/Turner Arrington/Manuel Corrigan/Neuman Rhodes/Allen
16u Gold
1st
Standage/Bellardi
2nd
Campbell/Bennett
3rd Edelbrock/Mackenhausen
Gonnerman/Gonnerman
5th Gibson/Karl Guerra/Moore Ames/Bluetrich Walker/Boyd
9th Bispham/Kaelin Jackson/Zombroske Hansen/Nichols Decas/Sheldon Thomas/Dreibholtz Durfee/Gessner Siebel/Bongard Wilcock/Orvieto
17th Swett/Hall Wilcock/Adams Johnson/Cope Sherman/Davis Widener/Nichols Harrison/Gallagher Duhan/Rumfield Csimma/Deroos Vetter/Vetter Scully/Morgan
Fouche/Shroeder
28th
Anderson/Sievers
29th
Polketar/Hagenaugh
30th Cozzens/Solis McGilrivay/Parks
32nd Robbins/Hutchins Angues/Sceno Andrews/Rubio Wright/Guerrero

October 22nd – 2018 Results – Huntington

16u Gold

Results from 10/22
U18
1st – Ekstrom/Brockett
2nd – McAllen/Delmonte
3rd – Butters/Hartman, Alexander/Shannon
5th – Eknoian/Maughan, Bullins/Anderson, Csimma/Zaloom, Suarez/Smevog
9th – Counts/Stevens, Mitchell/Wisener, Matheson/Rawson, Duffack/Periera, Jackson/Dahl, Andraka/Sachs, Scott/VanSlate
U18 Silver –
1st (16th) – Hansen/Jackson
2nd – Blevins/Herdman
3rd – Mans/Bates, Norman/Orvieto
5th – Sears/Marrotta, Lewis/Kirk, George/Shields, Guerro/Caffo
9th – Giambi/White, Resnick/Woodford, Mans/Bates, Doherty/Wilmot
 
U16
1st- Hodel/Strah  
2nd – Loker/Ellmyer
3rd – Moore/Bispham, Nichols/Hansen
5th – Widener/Nichols, Edelbrock/Mackenhausen, Bouquet/Harrington, Butler/Beseker, 

9th -Duhan/Trusty, Naess/Cope, Hashman/ Lucas, Johnson/Cozzens

16u Silver – 
1st (16th) – Croemans/Lyons
2nd – Keller/Dupler
3rd – Baker /Rasmussen, Oneil/Sequria
5th – Abello/Harrity, Galloway/Deroos, Stanfill/Frost, Hsu Heikkala
9th – Talesnick/Rodriguez, Coury/Braidic, Jones/Peltecky

June 2 Carlsbad Results –

16u Gold

1st- Brennan/Xanthos

2nd- Kim/Hardisty

3rd- VanWinkle/Farnsworth, Bouquet/Mackenhausen

5th- Francisco/Negron, Wientraub/Juan, Rusich/Smith, Carballo/Bierly

9th- Johnson/Gray, Huddleston/Williams

18u Gold

1st- Loker/Loker

2nd- Turner/Peterson

3rd- Galloway/Kuechenberg, White/Villela

5th- Penaflor/Severson, Suarez/Smevog, Long/Sellers, Benson/McDonald

2017 Atlantic City Results- 

16u Gold –

1st- Ginther/McAllen

2nd- Cain/Rokosky

3rd- Carey/Erhard, Csimma/Zaloom

5th- Bullins/Herdman, Brunick/Brunick, Slazay/Wilcock, Bailey/Bolessi

9th- Chang/Rakousas, Sanchez/Melton

18u Gold

1st- McKeown/McKinney

2nd- Witte/Connors

3rd- Andraka/Napolitano, Siwiec/Binkley

5th- Bykowski/Castro, Chaffee/Hamilton